Historie

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, bylo založeno v roce 1991.​ Sídlí v objektu bývalé základní školy, který byl v roce 2010 převeden do majetku Olomouckého kraje. To podstatně zlepšilo investiční možnosti školy. Dokladem je například nově vybudovaný sportovní areál.

replica tag heuer monaco replica rolex pro hunter milguass patek philippe fake vs real best replica watches for sale

Gymnázium poskytuje širokou nabídku profilací (viz Studijní obory). Kromě tradičního čtyřletého a osmiletého typu studia nabízíme také obor šestiletý pro absolventy 7. tříd základních škol – bilingvní studium španělského jazyka. Škola je fakultní školou Přírodovědecké fakulty, Právnické fakulty a Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Výhodou školy je také to, že patří spíše mezi středně velká gymnázia s neanonymní, příjemnou a přátelskou atmosférou. Navštěvuje ji asi 600 žáků, které učí více než 50 kvalifikovaných pedagogů včetně rodilých mluvčích pro výuku německého, španělského a anglického jazyka.

Gymnázium leží v městské části Olomouc – Nová Ulice, Čajkovského 9.

Dostanete se k nám:

Tramvají – č. 1 (přes Tržnici), 4 a 6 (přes město) – zastávka Pionýrská

Autem – směr Prostějov, na poslední světelné křižovatce před výjezdem z města odbočit vpravo a první odbočkou opět vpravo. Od Prostějova na první světelné křižovatce po vjezdu do města odbočit vlevo a první odbočkou vpravo.

Orientačním bodem pro spojení tramvají či autem Vám bude obchodní centrum OBI a supermarket TERNO