Krátkodobý studijní pobyt v Německu

Měsíc na škole v německém Vallendaru byl pro naše studentky nejen studijní výzvou plnou akademického pokroku, ale také dobrodružstvím plným objevů a nezapomenutelných zážitků. Od 18. září 2023 do 15. října 2023 měly studentky třetího ročníku našeho gymnázia jedinečnou příležitost zdokonalit svou němčinu díky programu Erasmus, který jim umožnil vycestovat do německého Vallendaru. Každý den od 7:45 do 16:45 se ponořily do intenzivního studia v místní škole.

Jejich dobrodružství nekončila ale jen v lavicích tříd, neboť ve volném čase prozkoumávaly okolní památky především nedalekého města Koblenz a trávily čas s novými kamarádkami. Právě každodenní komunikaci s vrstevníky považují dívky za největší přínos v jejich cestě za dokonalou němčinou. I přes náročné studium si dívky neodpočinuly ani o víkendech, kdy se vydávaly na fascinující výlety do Kolína nad Rýnem, Frankfurtu nad Mohanem, Düsseldorfu a dokonce i Lucemburska. Tyto výlety nejen poskytovaly příležitost prozkoumat různá místa a kultury, ale také posilovaly jejich schopnost komunikovat a orientovat se v cizím prostředí. Studijní pobyt nebyl jen o zlepšení jazykových dovedností, ale také o osobním růstu a otevření novým možnostem. Dívky získaly cenné zkušenosti nejen v oblasti jazyka, ale také v mezilidských vztazích, samostatnosti a uvědomění si různorodosti světa kolem sebe.

Celkově lze říci, že studijní pobyt v Německu prostřednictvím programu Erasmus+ byl pro naše studentky neocenitelnou zkušeností, která jim otevřela nové obzory a přinesla jim poznání a dovednosti a zážitky, které si s sebou ponesou do konce života.

Průběh aktivity na Facebooku

Vlog z pobytu našich studentek v Německu je dostupný na Instagramu