V týdnu od 21. do 25. října vyrazili vybraní studenti naší školy do polského Krakova se svými partnery z projektu Erasmus+. Zde se ponořili do vzdálené minulosti a začali putování po stopách krále Vladislava II. Jagellonského.
Naše Gymnázium uspělo v náročné konkurenci škol z celé České republiky a bylo vybráno k realizaci svého projektu Erasmus+ „Zlatý trojúhelník renesance: Beatrice Neapolská, Matyáš Korvín a Vladislav II. Jagellonský“. Škola navázala na v předchozím roce ukončený projekt s názvem „Cyril a Metoděj – 1000 let, co nás spojuje a dělí“. Díky finanční podpoře z programu Evropské unie Erasmus+ se v novém projektu vybraní studenti podívají kromě Polska také do Itálie a Maďarska.
První společnou aktivitou v projektu se stala mobilita do Krakova, kde studenti nechali na chvíli oživit staré renesanční dny vlády Vladislava II. Jagellonského, který z tohoto města na Wisle pocházel. Během týdne stráveného v krakovské škole studenti z partnerských škol navazovali nová přátelství prostřednictvím pečlivě a do detailů připraveného programu, který vycházel z reálií vztahujících se k osobě vladaře Vladislava II.
Studenti tak například v týmech složených z jednotlivých škol hledali poklad v centru města nebo si vyzkoušeli renesanční tanec na půdě krakovské univerzity. Mimo poznávání renesančního života v Krakově se studenti prostřednictvím exkurze seznámili i s okolím hostitelského města. Společně navštívili světoznámý solný důl ve Wieliczce a zámek Pieskowa Skala.
Gymnázium Čajkovského navázalo na předchozí velmi úspěšný projekt Erasmus+. Snahou školy a jejího vedení je nabídnout studentům pestrou paletu možností pro jejich další rozvoj. Vedle vysoce prestižního projektu Erasmus+ se jedná o studentské výměny s Německem a Španělskem nebo geografické exkurze do Drážďan, Vídně, Bratislavy nebo na nejvyšší vrchol ČR Sněžku.